تبلیغات تیزینگ چیست ؟

در این صفحه میخوانید:

تبلیغات تیزینگ چیست ؟

تیزینگ در تبلیغات به نوبه خود یک ژانر بحساب می‌آیند، شاید بیشترین شهرت خود را در زمینه رویداد های ورزشی داشته باشند. تعدادی از برجسته ترین مثال های آن عبارتند از تبلیغات سوپربول، که برای برانگیختن علاقه و کنجکاوی حتی پیش از پرده‌برداری از تبلیغ اصلی در روز مسابقه، طراحی شده‌است. افراد متخصص تبلیغات باید مراقب باشند که در این نوع تبلیغ، به وعده های اعلام شده توسط  در تبلیغ اولیه عمل کنند؛ درغیراینصورت، بجای اینکه توجه بینندگان جلب شود، احساس فریب‌خوردگی خواهند کرد و ممکن است تبلیغ  را پس بزنند.

مفهوم تیزینگ چیست ؟

همانطور که نشریه هاروارد بیزینس اشاره می‌کند، تیزینگ های تبلیغاتی اساساً تبلیغاتی هستند که روابط واضح و مشخصی را بین  برند و یک احساس یا استایل خلق می‌کنند. در مورد رویداد های ورزشی بزرگ، مانند سوپربول، تیزینگ چند هفته پیش از رویداد اصلی، قسمتی  از چیزی که می‌خواهند تبلیغ کنند را نمایش می‌دهند تا بینندگان را مشتاق و تشنه دانستن چیزی که قرار است در طول بازی نمایش داده شود کنند . خارج از زمینه ورزش، تیزینگ ها می‌توانند با افشا نکردن اینکه چه کسی پشت تبلیغ است، بینندگان را تحریک کنند. با نشناساندن خود یا با نشان دادن تنها قطعاتی از ورژن مقیاس کامل، گمانه زنی های شدید درباره منشأ تبلیغ را ایجاد می‌کند. در نهایت، هدف، ایجاد یک اثر همه گیر و ویروسی است تا مردم حرف تبلیغ را بین دوستان خود پخش کنند.

7 گام اصلی برای طراحی و اجرای کمپین تبلیغاتی – Spotlight 03

تیزرینگ در طول سوپربول، در حال تبدیل شدن به یک سنت در بین تبلیغ کنندگان است. تبلیغات در طول سوپربول پرهزینه است بنحوی که هر تیزر 30 ثانیه ای 4 میلیون دلار هزینه به همراه داشت. برای سودبردن حداکثری از این سرمایه‌گذاری، کمپانی ها پیش از رویداد اصلی، تکه هایی از تبلیغ را منتشر می‌کنند که می ‌تواند از چند ثانیه تا بیش از یک دقیقه بطول بیانجامد.

اثرات و ریسک ها

در بهترین حالت، تیزینگ های تبلیغاتی ، تبلیغی  خواهد بود که مردم در طول رویداد آن را دنبال کرده و پس از پایان رویداد در خصوص آن بحث می‌کنند. اما، طبق نوشته های هاروارد بیزینس، تنها به خاطر اینکه یک تبلیغ تیزینگ در حال جلب توجه است به معنای قابل اشتراک یا ویروسی بودن آن نمی‌باشد. چیزی که می‌تواند یک بیننده را  جذب کند، می‌تواند بیننده دیگر را آزار داده و دفع کند. طبق نشریه دوره ای صنعت تبلیغات یعنی Ad Age، ریسک دیگر تیزینگ تبلیغاتی، این است که محصول تا حد انتظاری که تبلیغ بوجود آورده است عالی نباشد. زمانی که تبلیغ کننده، علایق و توجه مصرف کننده را تنها برای ارائه محصول یا سرویس برمی‌انگیزد، روابط مردم با کمپانی می‌تواند از مثبت تبدیل به منفی شود. زمانی که هوندا متیو برادریک را برای انجام یک ویدئوی تیزر وب برای سوپربول در سال 2012 استخدام کرد، طرفداران فکر کردند که این یعنی اینکه او نقش خود را مانند شو تلویزیونی فریس بولر تکرار خواهد کرد؛ زمانی که دریافتند هیچ برنامه‌ریزی برای فیلمی در آینده وجود ندارد، حس فریب خوردگی و ناامیدی به آنها دست داد.

 

نکات مهم برای ساخت تبلیغ تیزینگ

رمزآمیز بوده و تنها اشاره ای کوچک به تبلیغی  که در حال آمدن است داشته باشید. کل داستان را بازگو نکنید. تیزینگ  را مانند تریلری برای فیلم در نظر بگیرید که در تلاش برای کسب توجه است.

توضیحات ساده و پیچیده ای داشته باشید تا بتوانید هم با مخاطبین تکنیکی و هم با مخاطبین غیرتکنیکی حرف بزنید. پرینت، آنلاین، رسانه های غنی، از همه آنها استفاده کنید.

5 روش تبلیغات آنلاین

روی آینده خود سرمایه‌گذاری کنید. از کمپینی که نیاز به در برگیری افکار را دارد مضایقه نکنید، خصوصا اگر هر چند هفته یکبار اتفاق می‌افتد. حداقل برای مدتی کوتاه در همه جا حضور داشته باشید.

تیزینگ  تبلیغاتی سبب ایجاد اشتیاق می‌شود. هدف، در اختیار گرفتن چشم ها و گوش ها و علایق مشتریان است. موارد بیش از حد زیادی را به اشتراک نگذارید بلکه آنها را تشنه اطلاعات بیشتر بگذارید تا جذابیت تبلیغ حفظ شود

 

ترجمه : آژانس تبلیغاتی کوشا

منبع : smallbusiness – themarketingsage

 

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *