معرفی 10 آژانس تبلیغاتی برتر

در این صفحه میخوانید:

معرفی 10 آژانس تبلیغاتی برتر

تعداد زیادی از آژانس های تبلیغاتی در جهان وجود دارد که از بین آن ها  10 آژانس تبلیغاتی برتر جهان را به شما معرفی کنیم. ممکن است که شما با این اسامی موافق نباشید. همچنین ممکن است که فکر کنید تعدادی از نام ها نیز جا افتاده اند و یا بعضی از آن ها نیز بهتر است که در این لیست نباشند.

تبلیغات خود عرصه ای منحصر به فرد است و برای فهم آن نیاز است به صورت پیشرفته در این زمینه آموزش ببینید. اما پیش از آن ، به تبلیغاتی فکر کنید که به خوبی آن ها را می شناسید و دوست دارید تا با آن ها تعامل داشته باشید.

تقریبا تمام آژانس های تبلیغاتی به شکلی منحصر به فرد هستند که حافظه مخاطب هدف خود را تقویت می کنند و سبب می شوند تا یک محصول خاص همیشه در ذهن آن ها باقی بماند.

1- Ogilvy

Ogilvy آژانسی تبلیغاتی واقع در نیویورک می باشد که فعالیت های بازاریابی و روابط عمومی نیز دارد. در ابتدا این آژانس به نام لندن در سال 1850 توسط ادموند ماتر شروع به کار کرد. بعد ها در سال 1964 با آژانس دیوید اگیلوی که در سال 1948 تاسیس شده بود ، ادغام شد. در واقع این شرکت بخشی از گروه WPP می باشد که بر اساس درآمد یکی از 10 آژانس تبلیغاتی برتر در جهان می باشند.

2- Mullen

Mullen بهترین آژانس تبلیغاتی آمریکایی هست که حدود سال 1970 توسط جیم مالن در بوستون تاسیس شد. به دلیل آنکه این شرکت خیلی زود استفاده از رسانه های اجتماعی را در دستور کار خود قرار داد، توانسته است موثر ترین مشترینان قرن به خود اختصاص دهد.

این شرکت در سطوح عالی تولید محتوا، برنامه ریزی برای برند، طراحی برای تجربه مصرف کنندگان، تحلیل کارایی، و تحلیل اثرات فناوری و تولیدات دیجیتال قرار دارد و به همین واسطه توانسته در میان 10 آژانس تبلیغاتی برتر جهان قرار بگیرد.

این شرکت سومین شرکت در رده بندی بهترین شرکت های کشور آمریکا قرار دارد. Mullen یکی از 10 آژانس تبلیغاتی برتر در زمینه بازاریابی های نوآورانه و شرکت های تبلیغاتی می باشد. در سال 2017 این آژانس توانست به عنوان خلاقانه ترین آژانس روابط عمومی سال شناخته شود.

این شرکت در این سال در دو کمپین خارق العاده با شبکه نتفلیکس همکاری کرد. “قدرت خود را بدست آورد” و “مانع ناپذیر” کمپین هایی مورد این همکاری بودند که هر دوی آن ها به عنوان دو تا از بهترین برنامه های رسانه ای در سال 2017 در مجله adweek شناخته شده اند.

3- McCann Worldgroup

مک کن (که پیش از این با عنوان مک کن –اریکسون شناخته می شد) یک آژانس تبلیغاتی جهانی است که در بیش از 120 کشور شعبه دارد. مک کن گروهی نشات گرفته از “گروه شرکت های اینترپابلیک” که یکی از چهار شرکت بزرگ تبلیغاتی در این صنعت می باشد.

 

گروه جهانی McCann یکی از سرویس های جهانی بازاریابی می باشد که متشکل از McCann (گروه تبلیغاتی)، MRM / Mccan (بازاریابی دیجیتال و مدیریت روابط)، Momentom worldwide (آزمایش تجربه برند در بازار)، مرکز سلامت McCann (حرفه ای/ ارتباطات DTC)، CRAFT (بومی سازی جهانی و تولید)، UM (مدیریت رسانه) ،Weber Shandwick (روابط عمومی)، Future Brand ( مشاوره/ طراحی) و PMK_BNC (سرگرمی، برند، فرهنگ عمومی) می باشد.

4. Publicis Groupe

این شرکت در سال 1926 در فرانسه تاسیس شد. ماوریس لوی ، Saatchi & Saatchi، و لیو بارنت از مالکان این شرکت می باشند. این شرکت در سال های اخیر توانست است کنترل کامل را در BBH بدست بگیرد و زنجیره ای از متخصصین فضای دیجیتال اعم از Digitas  Razorfish و Sapient را به استخدام در بیاورد.

در سال 2016 این شرکت بخش شبکه های رسانه ای خود یعنی Starcom ،MediaVest و Zenith Optimedia را به چهار بخش جداگانه تقسیم کرد. این شرکت خدماتی نظیر بازاریابی، ارتباطات، خدمات تحول دیجیتال، POS، ویرایش تصویری و غیره را ارائه می کند.

5- Dentsu

هیچ شرکتی مانند این شرکت نیست که توانسته باشد که این چنین بر بازار داخلی خود در ژاپن مسلط باشد. این شرکت همچنین یک رسانه چند ملیتی و یک شرکت ارتباطات دیجیتال و در میان 10 آژانس تبلیغاتی برتر در جهان نیز می باشد. که دفتر آن در لندن توسط جرین بالمن تاسیس شد. این شرکت بر بیش از 30 درصد از تبلیغات عمده ژاپن کنترل دارد.

در سال های اخیر شهرت آن در خارج از آسیا کافی نبود که این شرکت با خرید استراتژیک تعدادی از شرکت ها اقدام به رفع این مشکل نمود. اولین موفقیت بزرگ این شرکت خرید آژانس تبلیغاتی McGarry Bowen در نیویورک بود. این موفقیت ها با خرید شرکت Ageis که تحت مالکیت شبکه جهانی رسانه ای ” Carat and Vizeum ” بود ادامه پیدا کرد.

6- Havas

این شرکت در حال حاضر توسط گروه فرانسوی “ویوندی” اداره می شود و یک شرکت تبلیغاتی آمریکایی می باشد که در سال 1991 تاسیس شده است. این شرکت شبکه تبلیغاتی جهانی Havas را (که تا سال 2012 با نام Euro RSCG شناخته می شد) اداره می کند و پنجمین شرکت ارتباطاتی بزرگ در جهان است.

این شرکت همچنین مجموعه کوچک از سایر آژانس ها را نیز با عنوان شرکت جهانی آرنولد در خود جای داده است. البته مجموعه قبلی که تحت عنوان Euro RSCG شناخته می شد امروزه در فرانسه با نام BETC به فعالیت خود ادامه می دهد.

7- Grey Global

این شرکت در سال 1917 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در نیویورک قرار دارد. این شرکت در سال 2015 به عنوان خلاق ترین شرکت شناخته شد و بدین ترتیب فعالیت هایش را در زمینه تبلیغات ، روابط عمومی ، عمومی سازی برند، و بازاریابی تعاملی را گسترش داد. این شرکت شاخه های متعددی از جمله Grey, G2, GHG, GCI Group, MediaCom Worldwide, Alliance, GWHIZ, and WING دارد.

8- Droga 5

این شرکتی جهانی تبلیغاتی است که در سال 2006 در نیویورک تاسیس شد. این شرکت در بخش های مختلفی اعم از چاپ، پخش، دیجیتال، CSR ،BTL و بیلبورد فعالیت می کند. این شرکت جزو ده شرکت برتر تبلیغاتی در جهان می باشد.

9- BBDO

BBDO را می توان تحسین شده ترین شرکت در شبکه سازی خلاقانه دانست که بیشترین جوایز را در سال 2005 دریافت کرده است. این شرکت توسط George Batten ( اولین حرف B در نام شرکت ) بنا نهاده شد. این شرکت مجموعه از مشتریان سطح بالا در اختیار دارد و اغلب در دایره آژانس هایی با کلاس بالا قرار دارد. فعالیت های این شرکت نیز در زمینه خدمات بازاریابی در بیشتر کشور هاست این شرکت در بیش از 18 کشور آمریکای لاتین فعالیت دارد.

10- Y and R

این شرکت آخرین مورد در میان 10 آژانس تبلیغاتی برتر است که دفتر مرکزی آن در نیویورک بنا شده است. همچنین این شرکن توسط ” John Orr Young” بنا نهاده شد.

این شرکت یکی از شرکت های ایده آل در زمینه تبلیغات ،خدمات دیجیتال و رسانه است. یانگ و روبیکام در سال 1978 فعالیت خود را آغاز کرد و در زمینه تبلیغات آنلاین و آفلاین خدمات خود را ارائه میدهد . این شرکت تقریبا 200 کارمند دارد.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *